июнь, 2016 ел
чәршәмбе

«А.М.Горький исемендәге Яшел Үзән завод» акционерлык җәмгыяте Петербургта узган ХХ халыкара икътисади форумда катнашты.

«Бердәм Россия» партия проектлары аркылы кеше мәнфәгатьләрен кайгыртып яшәү дәрәҗәсен күтәрүче  бик күп яңа һәм кирәкле эшләр башкара.

ГИМС хезмәткәрләре батучыны коткарган.

«2015 - 2020 елларда ТР талантлары белән стратегик идарә» дәүләт программасын тормышка ашыру кысаларында 18 майдан 16 июньгә кадәр «Минем шәһәр. Минем талант» исемле күчмә күргәзмә эшләде.

ЯҮМР административ-техник инспекция идарәсе районның  төзекләндерү өлкәсендә контрольне киметми.

Быелның май аенда гына да 130 административ беркетмә төзелде, ел башыннан – 302.

Инспекция хезмәткәрләре шә­һәр һәм районның санитар чис­талыгына зур игътибар бирә – апрельдән  көн саен диярлек санкцияләнмәгән чүп өемнәрен тикшереп тора. Район торак пунктларындагы тәртип тә читтә калмый.

20 июньдә республиканың барлык югары уку йортлары кабул итү кампаниясен ачык дип игълан итте.

Федоровлар гаиләсе республикада барган санитар ике айлыкта уңышлы нәтиҗәләр күрсәтеп, «Экогаилә» бәйгесендә беренче урынны яулады.

Күз ачып йомганчы җәйнең беренче ае үтеп тә китте.

Июнь ае кызу килү сәбәпле, татарстанлыларны гади кара елан (гадюка обыкновенная) чагу очраклары арткан. Табигать кочагында ял итүчеләрне дә, җиләк җыючыларны да бу афәт сагалап торырга мөмкин. Шуңа күрә белгечләр сак булырга киңәш итә.

Россия ягы инициативасы белән белән бүген ил Президенты Владимир Путин Төркия Президенты Рәҗәп Тайип Эрдоган белән телефон аша сөйләште.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: