февраль, 2017 ел
шимбә

ТР Бала хокуклары буенча вәкаләтле вәкилнең Яшел Үзән районы буенча ярдәмчесе итеп  Ирина Фесенко  билгеләнде.

Башта илебезнең телевизион календарен артка чигереп, актарып чыгыйк.

Узган ялда спорт сөючеләр Олы Ачасырның хоккей тартмачыгы янына җыелды. Биредә Татар Танае хоккей командасы белән Олы Ачасыр егетләре көч сынашты.

Мәрхүмнең туганнарына Пенсия фонды 5562,25 сум акча түли башлый.

Экспертиза корылмаларның санитар һәм янгын куркынычсызлыгы таләпләренә туры китереп төзелмәвен ачыклаган.

Республикада  яшәүче һәркем 2017 елның 1 гыйнварыннан 31 декабренә кадәр Интернет ярдәмендә үзләре яшәгән урыннарда халыкка хезмәт күрсәтүче  учреждение һәм  җирле үзидарә органнары  эшчәнлегенә карата  фикерләрен  белдерә ала.

Татарстан Мәдәният министрлыгының ел йомгакларына багышланган коллегия утырышы узды.

ТР Транспорт  һәм юл хуҗалыгы  министрлыгының киңәйтелгән утырышында Горький исемендәге заводның генераль директоры Ренат Мистахов катнашты.

Республикада «Халык контроле» ГИС дигән географик мәгълүмати система эшләп килә. Яшел үзәнлеләр формаль булмаган эш белән тәэмин ителү һәм рәсми булмаган эш хакын бирү-бирмәү турында әлеге система аша мәгълүмат җиткерә ала.

Шәһәр прокуратурасында узып киткән 2016 елда муниципаль һәм дәүләт закупкалары федераль законнары үтәлеше буенча күзәтчелек эшчәнлегенә  йомгак  ясалган.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: