июль, 2018 ел
дүшәмбе

Чын Сабан туе ничегрәк уздырыла соң ул, дип сорасагыз, нәкъ менә Кече Шырдандагыча дияр идем. Бернинди арттырусыз язуым, җанлы, ихлас, бердәм, кыскасы менә дигән бәйрәм оештырган районыбызның иң кечкенә авылларының берсе.

Дәүләт автоинспекциясе хезмәткәрләре 11 июльдә Васильевода “Тоннель” профилактик операциясе уздырганда 40 автомобильне тикшергән.

Җирле Совет сессиясендә депутатлар бистә башлыгы Лилия Дашевскаяның вакытыннан алда вәкаләтләрен туктату карарын бертавыштан яклап чыкты.

Яшел Үзәннең «Ак Барс» Суднолар төзү корпорациясе» Акционерлык җәмгыяте составына кергән «А.М.Горький исемендәге Яшел Үзән заводы» Акционерлык җәмгыятендә («АК Барс» Холдинг компаниясе АҖ компанияләре төркеме) тагын бер зур вакыйга булып узды.

20 июльдә  Яшел Үзәндә Татарстан Республикасы ипотека торакны кредитлау агентлыгы  белгечләре халыкны кабул итә.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: