"Зеленодольск" Сәнәгать паркы территориясендә»ТАТЛИФТ " лифт төзү заводы ачылды

2024 елның 24 апреле, чәршәмбе

Тантаналы ачылышта Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов катнашты:

- Бүген бездә бик күңелле вакыйга - без Татарстан лифтлары җитештерүне башлап җибәрәбез. 2020 елда без бу проектны карадык, һәм бүген ул монда инде тәкъдим ителгән. Продукция җитештерү буенча зур планнар бар, алар тизлекле лифтлар да, башка модельләр дә. Барысы да килеп чыгачагына шик юк. Хәерле юл!

«ТАТЛИФТ» ҖЧҖ 2020 елның сентябрендә нигезләнгән, бүген компания ТОСЭР резиденты булып тора. Бу республикада тулы цикллы лифтлар җитештерү буенча бердәнбер компания.

"Яңа завод – Яшел Үзән районының зур горурлыгы. Бүген завод продукциясенә ихтыяҗ зур, алга таба үсеш планнары бар», - дип ассызыклады Яшел Үзән районы башлыгы Михаил Афанасьев.

Бүген "ТАТЛИФТ" елына 1,5 мең лифт чыгара, 200 эш урыны булдырылган. Заводны 2030 елга кадәр үстерү стратегиясен гамәлгә ашыру кысаларында 2 нче этапта сынау манарасы төзү һәм лифт комплектлаучы җитештерүне оештыру планлаштырыла.

Хәзерге вакытта җитештерү процессларын автоматлаштыру бурычлары эшләнә. Бу лифтлар җитештерүнең еллык күләмен 3 мең берәмлеккә кадәр арттырырга, шулай ук Россия җитештергән лифт комплектлаучыларны импортны алмаштыру һәм локальләштерү мәсьәләсен хәл итәргә мөмкинлек бирәчәк.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: