Социаль проект ата-аналар өчен мәктәп диалог Президент грантлары фонды конкурсында җиңүче

2024 елның 18 апреле, пәнҗешәмбе

Проект Зеленодольск районының кайбер мәктәпкәчә белем бирү учреждениеләрендә тормышка ашырыла һәм сөйләм бозулары булган балаларны мәктәпкә әзерләүдә ата-аналарга ярдәм итүгә юнәлдерелгән.

Ун балалар бакчасында балаларның сөйләм формалашуын диагностикалау үткәрелгән, диагностик карталар төзелгән. Проектның чираттагы этабы белгечләрнең өлкән һәм әзерлек төркемнәре балаларының тәрбиячеләре һәм ата-аналары белән очрашуларын оештыру булды.

Әти-әнисе тренингта катнаша, анда логопед сөйләм гимнастикасы алымнарын күрсәтә.

Проектны гамәлгә ашыруда катнашкан барлык ата-аналарга гамәлгә ашырыла торган грант акчасына нәшер ителгән логопедлар һәм психологларның гамәли киңәшләре җыентыгы экземпляры тапшырылды.

Яшел Үзән районы мәгариф оешмалары логопедлары өчен киләчәктә квалификация күтәрү курслары үткәреләчәк, аларда «ата-аналар өчен мәктәп «Диалог» проектының фәнни җитәкчесе Татьяна Туманова катнашачак.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: