Яшел Үзән районында һәлак булган сугышчы хөрмәтенә мемориаль такта куелган

2024 елның 19 апреле, җомга

Бүген Бело-Безводное авылында 2022 елның 6 мартында махсус хәрби операция барышында һәлак булган Дмитрий Софронов укыган мәктәп диварына мемориаль такта урнаштыруга багышланган тантаналы митинг узды. Ул үз юлына чыкканда аңа 45 яшь булган.

Чарада Раиф авыл җирлеге башлыгы Илсур Нуриев, Яшел Үзән районы башкарма комитеты җитәкчесе урынбасары Евгений Краснобаев, Яшел Үзән хәрби комиссары Илшат Паймурзин, Дмитрийның әнисе Наталья Николаевна, әтисе Павел Михайлович һәм урта абыйсы Николай катнашты.

Дмитрийның кече абыйсы Михаил бүген махсус хәрби операциядә катнаша.

- Район башлыгы Михаил Афанасьев исеменнән Дмитрий Павловичның туганнарына һәм якыннарына тагын бер тапкыр кайгы уртаклашасым килә. Безнең егетләр илебезнең иминлеген саклап калу өчен барысын да эшлиләр, алар үрнәгендә без үсеп килүче буынны тәрбияләячәкбез! - диде Евгений Краснобаев.

Сафронов Дмитрий Павлович гвардия полковнигы, Дагестанда, Чечняда хезмәт итә, үзенекендә катнаша.

Раиф мәктәбендә Дмитрийга «Герой партиясе» багышлана һәм Сүриядә интернациональ бурычын үтәгән өчен югары дәүләт бүләгенә тәкъдим ителә.

Якты хәтер!

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: