апрель, 2017 ел
чәршәмбе

Административ-техник инспекциянең (АТИ) бурычы штраф билгеләү түгел, ә районыбыз территориясендә яшәүчеләрнең мәнфәгатьләренә хезмәт итү, төзекләндерү, матурлау кагыйдәләрен бозу белән бәйле мәсьәләләрне чишү, аларны булдырмау өстендә эшләү һәм башбаштаклыкка юл куймау.

Узган җомгада шәһәребезнең иң зур предприятиесе – М.Горький исемендәге заводта берьюлы өч зур вакыйга булып, алар бер-берсенә тоташып барды. Әлеге чараларда Татарстан Республикасы министрлыклары һәм ведомстволары вәкилләре, Кырымнан махсус килгән кунаклар да актив катнашты. Вакыйгалар чылбыры заводның үзеннән башланды.

Соңгы тугыз ел эш нәтиҗәләре буенча Яшел Үзән эчке эшләр бүлегенең тикшерү бүлекчәсе өлкән тикшерүчесе Марина Трухина яхшы күрсәткечләргә ирешә. Шуңа карамастан, юстиция майоры  үзен әллә кемгә куймый. «безнең бүлекчәдә барлык тикшерүчеләр дә тәҗрибәле һәм грамоталы», – ди ул.

13-1 йорты төзелеше төгәлләнгән, йомгаклау нәтиҗәсе алынган.

Коткратучылар Сумка елгасы белән Идел кушылган урында Идел елгасы акваториясен һәм Зөя елгасы тамагын тикшергән.

Шәһәр һәм район предприятиеләре арасында «Сәламәтлек-2017»  спартакиадасы дәвам итә.

10 апрельдә иртән-иртүк ЮХИДИ хезмәткәрләре Зур Ключи авылының Волостнов урамында тикшерүгә чыккан.

Язгы-җәйге чорда янгын чыгу куркынычы булганга күрә  Яшел Үзән муниципаль районы территориясендә  25 апрельдән 15 майга кадәр янгынга каршы аерым режим кертелә. Бу уңайдан Яшел Үзән башкарма комитеты җитәкчесе Айрат Сәхибуллинның Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының 212нче карарына нигезләнгән 947нче карары чыгарылды.

1961 елның 12 апрелендә бөтен Җир шары Советлар Союзының орбитага Галәм корабы очыруына шаһит булды, аның бортында кеше булуын да ишетеп, "аһ" итте.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: